A nevezetes "adósságfék" is kevés a német költségvetési válság megoldására
A német alkotmánybíróság semmisnek nyilvánította a költségvetés egyes elemeit, így a korántsem egységes berlini kormánykoalíciónak új utat kell találnia.
A német alkotmánybíróság semmisnek nyilvánította a költségvetés egyes elemeit, így a korántsem egységes berlini kormánykoalíciónak új utat kell találnia.
Elsősorban a polgárok elégedetlensége, s csak kisebb részben híveik meggyőződése segíti a szélsőséges német párt, az Alternatíva Németországnak (AfD) előretörését.
Európa történelme egészen másként alakult volna, ha a migránsok nem indulnak útnak 2015 őszén a nyugati határ felé Magyarországról. Die Zeit elemzés.
Szijjártó Péter a Nyugat kétkulacsos politikáját ostorozta Bécsben. Visszaesett a gáz ára a két évvel ezelőtti szintre, Oroszország a háború előtti gázmennyiségnek már csupán 10%-át szállítja Európába. Tanulságos lecke Angela Merkel oroszpolitikája és kudarcai. Munkaerőhiány és idegenellenesség, kulcskérdés a bevándorlás Ausztriában. Töréspontra jutott a bolgár maffiaállam. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Számos vezető lap beszámol Ferenc pápa budapesti látogatásáról. Volodimir Zelenszkij szerint, amit Magyarország tesz, nem egyeztethető össze a NATO-tagsággal. Egyelőre úgy tűnik, második forduló is lehet majd a török elnökválasztáson. Kína lesz az orosz-ukrán háború nagy nyertese. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Angela Merkel volt német kancellár most kapta meg a legmagasabb állami kitüntetést, ami közvetlenül a távozása után még magától értetődő lett volna, ám az azóta eltelt idő több kérdést is fölvet politikája helyességéről.
Úgy gondolja, egy háború bonyolultságát nem lehet olyan közhelyekkel elintézni, mint hogy ki áll a történelem jó vagy rossz oldalán.
Múlt heti cikke után ezúttal véleményrovatában foglalkozik a Spiegel munkatársa a német cégek, és általában a német gazdaság magyarországi szerepvállalásával. Ha a német vállalatok azt hiszik, hogy lavírozással megtalálják a saját számításukat, azzal csak bűnrészesek lesznek az állami gengszterizmusban, írja publicisztikájában Michael Sauga.
Most egy megnyitandó lignitbánya ügyében kerültek szembe Németországban a „mezei” környezetvédők a zöldpárti gazdasági miniszterrel és a kisebb koalíciós társként zöldek vezette szövetségi tartománnyal.
A volt német kancellár az orosz energiafüggésről és a háború lehetséges befejezéséről is beszélt.
Interjút adott Angela Merkel és Olena Zelenszka is, Lukasenka pedig állítja: nem küld katonákat Ukrajnába.
Az író egy friss interjúban fejtette ki a véleményét többek közt az orosz-ukrán háborúról, Orbán Viktor és Putyin kapcsolatáról, Angela Merkel örökségéről és a Nyugat hiszékenységéről.
Orbán eszmefuttatása abszolút kisebbségi véleményt jelent, miszerint Trump alatt nem tört volna ki a háborúskodás. Még végiggondolni sem lehet, milyen fordulatok következtek volna be a viszályban, ha még ő az elnök, illetve hogy milyen gyorsan kicsúsztak volna az események az ellenőrzés alól. Lapszemle.
A volt német kancellár szerint nem a gyengeség jele, ha valaki komolyan veszi azt, amit az orosz vezető mond.